Hledání kovových pokladů se stalo v posledních letech ohromným trendem. Ve velkém se šíří možnosti jak poklady vyhledávat od detektorů kovů až po speciální magnety. Většina hledačů má přitom jednoduchý, ale mnohdy nebezpečný cíl.
Jsou totiž milovníky vojenství a hlavním cílem se tak stávají pozůstatky starých pušek a vojenského vybavení. při troše štěstí najdou sběratelé mnohdy dokonce i vyznamenání a vojenské insignie, které upadaly z uniforem. V horším případě občas i nevybuchlou munici. Jak se ale postarat o tu lepší variantu, tedy insignie a vojenská vybavení po nalezení? O tom vám napíšeme v dnešním článku.
Pozor na restaurování celého předmětu
Mnozí se rozhodnou, že předmět kompletně zrestaurují a pak se ho pokusí prodat. Jenže tím může utrpět nejen předmět jako takový, ale především jeho vlastní cena. Tím, že se nějak výrazně zrestauruje, tak víceméně ztratí svoji historickou hodnotu.
Nejčastější součástí vyznamenání a insignií, které se restaurují, jsou tak většinou jen tkané části. Takže úchyty a případně barevná rozlišení. Od tkaniny se v půdě nedá čekat, že vydrží dlouhodobě působení okolní kyselé půdy.
Ultrazvukové čističky dokonale očistí kovy
Pokud se ale zaměříme na kovové části, tak se určitě vyplatí vyhnout většině manuálních metod. Těžší a pevnější konstrukce, jako mohou být třeba historické zbraně, vydrží drsnější zacházení i čištění pískem.
Insignie, které jsou ale cílem dnešního článku, potřebují mnohem opatrnější nakládání. Čištění by se tak mělo odehrávat co nejopatrnější metodou. A na to jsou ultrazvukové čističky dokonalým adeptem. Odstraňte tak maximum přilehlých nečistot, případně také rezavé kusy předmětu a zbytek ponořte do emulze. I když použijete správnou emulzi, tak ale buďte na pozoru. Poškozená struktura bude potřebovat větší opatrnost při čištění a mohlo by dojít jednoduše k horšímu poškození.